شرکت گروه صنعتی ایران دریپ اولین شرکت آبیاری قطره ای در کشور می‌باشد که در سال ۱۳۵۱ تاسیس گردیده است. این شرکت از بدو تأسیس که به مدت بیش از ۳۵ سال تاکنون در زمینه بسط و توسعه سیستم‌های آبیاری تحت فشار خصوصاً روش‌های آبیاری میکرو بالاخص آبیاری قطره‌ای و آبرسانی و انتقال آب و سیستم‌های فاضلاب ساختمانی و همچنین اجرای سیستم لوله کشی گاز شهری فعالیت داشته است

این شرکت افتخار دارد که اولین شرکت طراح و مجری سیستم‌های آبیاری تحت فشار می‌باشد و اولین طرح‌های الگویی توسط این شرکت اجراء شده که می توان اجرای سیستم آبیاری قطره‌ای کشت و صنعت مغان به مساحت سه هزار هکتار که اولین پروژه بزرگ آبیاری قطره‌ای در کشور می‌باشد را در امر کشاورزی، طراحی و اجرای سیستم آبیاری قطره‌ای کشت و صنعت جیرفت به مساحت یک هزار هکتار، اجرای سیستم اولینشبکه بزرگ گازرسانی شهری با استفاده از لوله‌های پلی‌اتیلن شامل حدود یکصد و پنجاه هزار متر شبکه‌گذاری و ده ایستگاه تقلیل فشار و نیز اجرای قرارداد انشعابات گاز فردیس و طرح شبکه لوله‌گذاری و ایستگاه تقلیل فشار شهر ضیاءآباد تاکستان با لوله‌های پلی‌اتیلن، اولین و بزرگترینتهیه‌کننده و مجری طرح فاضلاب شهرک اکباتان با لوله‌های پلی‌اتیلن و تهیه و اجرای اولین پروژه فاضلاب شهری در ایران با لوله‌های پلی‌اتیلن توسط مهندسین و کارشناسان این شرکت در شهرک قدس(غرب) وسعت اراضی که در سطح کشور توسط این شرکت به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده اند متجاوز از ۲۰۰۰۰۰ هکتار می‌باشد.

شرکت ایران دریپ دارای ۹۵ نفر پرسنل دائمی می‌باشد که برحسب ضرورت طرح‌های اجرایی کارکنان شرکت تا ۲۵۰ نفر قابل افزایش می‌باشند. این شرکت سابقه متجاوز از ۲۵ سال عضویت در کنفرانس بین‌المللی Irrigation Association و Micro Irrigation و شرکت در کلیه جلسات کنفرانس‌های مربوطه را دارا می‌باشد.

این شرکت با دارا بودن واحد کنترل کیفیت و تضمین کیفیت از جمله اولین شرکت‌هایی می‌باشد که در زمینه طراحی و اجرای طرح‌های آبیاری قطره‌ای دارای گواهی ایزو و مجوز طراحی و اجراء از اداره کل آبیاری تحت فشار می باشد، همچنین با بهره‌گیری از اساتید دانشگاه های معتبر به عنوان مشاور عالی و با دارا بودن واحد تحقیقات و توسعه توانسته همواره سهمی در تولیدات علمی در زمینه صنعت آبیاری داشته باشد و با در اختیار داشتن مزرعه تحقیقاتی توانسته با استفاده از تجربیات در زمینه تولید همواره با ارائه محصولات جدید پاسخگوی نیازهای بخش کشاورزی باشد.

شرکت توسعه صنایع پلاستیک ایرانIPI  

این شرکت واحد تولیدی شرکت ایران دریپ در استان فارس می‌باشد. شرکت مزبور از سال1374 آغاز به کار نموده است. و تولیدات آن در سطح استان فارس و کشور از مرغوبیت خاصی برخوردار می‌باشد.  این شرکت دارای مجوز موسسه استاندارد ملی ایران برای تولید لوله های HDPE و LDPE و DRIP TAPE می باشد.همچنین گواهی اداره کل سیستم‌های آبیاری تحت فشار را داراست .درگروه صنعتی ایران دریپ و کلیه واحد های تولیدی و عملیات تکمیلی تابعه در شیراز و کرج  سیستم  مدیریت کیفیت ISO 9001-2015 مستقر بوده  و آزمایشگاه های مجهز برای برای کنترل کیفیت در کلیه واحد ها دایر است. کارخانه شرکتIPI در حوالی شیراز ، با ظرفیت تولید ۵۵۰۰ تن در سال قابلیت  تولید لوله‌های پلی اتیلن از سایز ۶ الی ۳۱۵ میلیمتر در فشار کار ۲٫۵ الی ۱۶ اتمسفر و اتصالات پلی‌اتیلن و پلی پروپیلن برای مصارف آبرسانی و آبیاری و فاضلاب ساختمان را داراست

 شرکت توسعه صنایع پلاستیک ایران با پیاده سازی استاندارد ۱۷۰۲۵ بعنوان آزمایشگاه همکار استاندارد در استان فارس به عنوان تولید کننده رتبه A از بهترین  تولید کنندگان انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن و پلی پروپیلن در سطح کشور می باشد.

محصولات